Wschodzący reżyser – spotkanie z Michałem Toczkiem i Julią Orlik
Piątek, 16:30 | 1.20 | Dostępne 20 miejsc

Spotkanie ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi Michałem Toczkiem i Julią Orlik.

Michał Toczek Reżyser

Student Wydziału Reżyserii w Szkole Filmowej w Łodzi. Reżyser krótkometrażowych filmów nagradzanych w kraju i za granicą. Jego debiut dokumentalny “Strawberry boys” został nagrodzony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Laureat konkursu Papaya Young Directors 2021.

Julia Orlik Reżyser

Julia Orlik, absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi (PWSFTviT), specjalności Film Animowany i Efekty Specjalne. Urodzona w Katowicach w 1996 roku, mieszkanka Krupskiego Młyna, gdzie w rodzinnym garażu powstały jej wszystkie dotychczasowe filmy. Oprócz animacji interesuje się również krwawymi efektami specjalnymi, charakteryzacją filmową oraz prowadzeniem warsztatów filmowych z dziećmi i młodzieżą.

Sebastian Maur Moderator