Development Kreatywny w Szkole Wajdy
Czwartek, 15:30 | 3.08 | Dostępne 50 miejsc

Spotkanie z Wajda School: Katarzyną Madaj-Kozłowską, Dyrektor Zarządzającą Fundacji Szkoła Wajdy i Wajda Studio, Producentką / Marą Tamkovich, absolwentką Wajda School, reżyserką filmową / Feliksem Mirosławem Mamczurem – absolwentem Wajda School, twórcą filmowym.

Katarzyna Madaj-Kozłowska Szkoła Wajdy

Kierownik produkcji. W latach 2010-2015 dyrektor (od roku 2012 prezes zarządu) Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, od roku 2002 także dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi. Od roku 2015 związana ze Szkołą Wajdy i Wajda Studiem w Warszawie, w latach 2015-2016 jako dyrektor zarządzający Szkoły, od roku 2017 jako dyrektor i członek zarządu Studia oraz dyrektor Fundacji “Szkoła Wajdy”.

Mara Tamkovich reżyser

Reżyserka, scenarzystka i dziennikarka. Urodzona w Mińsku na Białorusi. Absolwentka kursu Studio Prób w Szkole Wajdy, dziennikarstwa na UW i reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Stypendystka Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz-Wajdy oraz laureatka nagrody She’s Mercedes. Jej film dyplomowy Córka był jednym z najczęściej pokazywanych i nagradzanych polskich filmów krótkometrażowych w 2018 roku w Polsce i na świecie.

Feliks Mirosław Mamczur montażysta

Scenarzysta, reżyser, operator i montażysta. Studiował reżyserię w Szkole Wajdy (DOK PRO) oraz Reżyserię Wizerunku Filmowego i Telewizyjnego w Łodzi. Laureat nagrody FFD w Gliwicach za najlepsze zdjęcia (“Grudniowe rozmowy”), był także nominowany do Camerimage za zdjęcia do “Pre mortem” a także zdobywał nagrody jako autor zdjęć na FF Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie. Zdobył pierwszą nagrodę na międzynarodowym 48HFP FF dla najlepszego filmu “Nowa” (reżyseria, scenariusz, montaż).